**************************

 1. Dzisiaj II niedziela zwykła. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.00, a o 17.00 na wspólne kolędowanie w Piekarskim Betlejem z Chórem św. Cecylii i Górniczą Orkiestrą Dętą
 2. Kawiarenka w Piekarskim Betlejem, które będzie czynne do końca stycznia, zaprasza na festiwal domowych wypieków.
 3. W środę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Prałat Władysław Nieszporek, wieloletni Proboszcz i Kustosz Piekarskiego Sanktuarium. Zapraszamy na Mszę świętą w Jego intencji o godz. 18.00.
 4. W związku z żałobą narodową koncert kolęd Zespołu „Golec Orkiestra” został przesunięty na piątek 25 stycznia. Rozpocznie się on o godz. 19.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie, gdyż o godz. 18.30 uczestniczyć będziemy w śląskich jasełkach kolędników z Mysłowic. Koncert będzie można śledzić na telebimie umieszczonym na Rajskim Placu. W tym dniu kawiarenka zaprasza na góralskie jadło. 
  Z uwagi na koncret bazylika będzie otwarta do godz. 11.00 i nie będzie Mszy świętych o godz. 16.30 i 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się koncert finałowy „Pożegnanie z Piekarskim Betlejem”, podczas którego wystąpi kapela góralska z Zakopanego.
 6. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie rodzin, podczas których przyjęło nas około 75% rodzin objętych kolędą. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za zainteresowanie życiem parafii i sanktuarium, a także za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na prace modernizacyjne i drobne inwestycje przy naszym sanktuarium.
 7. Serdecznie dziękujemy za przekazanie w minionym roku 1% podatku na rzecz budowy Domu „NAZARET” i podobnie, jak w latach ubiegłych, zwracamy się z prośbą o takie wsparcie. Numer KRS-u jest dostępny na ulotkach, a także w miesięczniku „Z Piekarskich Wież”.

          Stowarzyszenie Katolickiej Wspólnoty „Emanuel”
          KRS 0000003534 - Nazaret - Piekary 
 8. Parafia na Józefce zaprasza na cykl wykładów o uzależnieniach, który rozpocznie się w sobotę 26 stycznia o godz. 1800 w salkach parafialnych i będzie obejmował 8 wykładów.
 9. Rekolekcje dla bierzmowańców organizowane przez naszą parafię odbędą się w Czarnej Górze koło Białki Tatrzańskiej w terminie 21-29 czerwca. Ich koszt to 650 zł (pobyt w pokojach z łazienkami, wyżywienie, transport oraz możliwość korzystania z kompleksu sportowego). Zapisy i informacje u animatorów grup oraz u ks. Mariusza.
 10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.
 11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i nowego numeru „Z Piekarskich Wież”.


Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom

życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa

i nieustannej opieki Panienki Piekarskiej.

betlejem2019

2019 kalendarium
adoruj

facebook znajdz nas

  

buduj z nami

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.