T R A N S M I S J A     N A   Ż Y W O

YOUTUBE bazylika 2

 ********** 

21 lipca (niedziela) odpust MB Szkaplerznej

  + Obchody różańcowe o godz. 13.45 (część II) - początek na Rajskim Placu.

  + Nieszpory w bazylice o godz. 15.00. Po ieszporach obrzęd nałożenia szkaplerzy.

  + O godz. 17.00 koncert muzyki kameralnej w ramach festiwalu "Reginae Silesiae Gloria".

- 25 lipca (czwartek)

  + święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu modlimy się w intencji wszystkich pielgrzymów podążających tzw. szlakiem jakubowym, na którym leży także nasze sanktuarium

  + wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po mszy świętej wieczornej na parkingu obok bazyliki odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

- 26 lipca (piątek) - wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP. Zapraszamy na obchody różańcowe cz. I, II, III na kalwarii. Początek o godz. 16.00 na Rajskim Palcu, zakończenie obok figury św. Anny przy domu pielgrzyma.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia br. Chętni mogą się zapisywać do 16 lipca w centrum pielgrzymkowym. Dzień Piekarski przypada 1 sierpnia (Msza świeta w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 9.30). Zapisy na wyjazd autokarowy prowadzi centrum pielgrzymkowe.

- Przez najbliższe miesiące niedzielna msza św. o 12.00 będzie transmitowana przez nasze archidiecezjalne Radio eM na 107,6 FM.

- Zachęcamy do skorzystania z propozycji kawiarenki "W Ogrodzie Anioła", która oferuje ciasta, kawę, lody oraz zimne napoje. Kawiarenka czynna w niedziele od godz. 10.00-16.00 oraz w tygodniu od 8.30-13.00.

Za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii i sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać!
Zachęcamy do lektury miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz „Gościa Niedzielnego”.
Uczestnikom Eucharystii życzymy obfitych łask Bożych i opieki Pani Piekarskiej.
Szczęść Boże!

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.